Centar za rehabilitaciju „Silver“

image_pdfimage_print

Dana 1. lipnja učenici 3.c razrednog odjela ugostili su djelatnice Centra za rehabilitaciju „Silver“, Gogu i Tanju i psa pomagača Olbi.

Olbi nije samo obični pas pomagač, već je i ambasador te na brojnim demonstracijama i edukacijama predstavlja sve uloge terapijskog psa. Neke od njih su:

-osposobljavanje osoba s oštećenjem vida za orijentaciju

-mobilitet uz pomoć psa vodiča, korištenje tehnike bijelog štapa i elektronskih uređaja.

Voditeljice su nam na školskom igralištu demonstrirale korištenje tehnike bijeloga štapa, nakon čega su i učenici proveli vježbu, isprobali kretanje sa simulacijskim naočalama s različitim stupnjem mogućnosti vida. Nakon zadanih uputa, shvatili su da je Olbi iznimno poslušan i suradljiv pas, a nadasve strpljiv jer je mirno podnijela sva maženja, dodirivanja i ostale „gnjavaže“ na visokim temperaturama.

Comments are closed