Književnice u školi

image_pdfimage_print

Ovog smo polugodišta ugostili čak dvije književnice za djecu u našoj školi. Malo smo produžili trajanje Mjeseca hrvatske knjige i 22. studenog imali druženje s Jadrankom Čunčić Bandov koja je za 100 naših prvašića izvela svoje najpoznatije igrokaze koristeći lutke i pomagala iz vlastite radinosti. Smijeh, pljesak, čak i gluma najmlađih, odzvanjalo je predvorjem škole 45 minuta. Još se dugo toga dana prepričavao književni susret s uvijek nam dragom Jadrankom.

Već iduće nam je srijede, 29. studenog u goste došla spisateljica Željka Horvat-Vukelja koja je u školskoj knjižnici održala 2 susreta s učenicima drugih razreda.

Pjesma, gluma, pjevanje, sviranje na imaginarnim instrumentima i zviždanje sve se to moglo čuti iz knjižnice, a popraćeno dječjim smijehom i izrazima oduševljenja što ih je posjetila omiljena književnica.

Tako smo u pozitivnoj atmosferi i vedra duha obilježili još jedan Mjesec hrvatske knjige.

Andrea Brzica, 6.d

 

 

Comments are closed