Projekt čitanje u 4.c razredu

image_pdfimage_print

„Jedno dijete, jedan učitelj, jedna knjiga i jedna olovka mogu promijeniti svijet“.

Malala

 

Mi u 4.c, osim lektire, pratimo i nova izdanja dječje književnosti. Tako smo tijekom Mjeseca hrvatske knjige predstavili knjigu „Priče za laku noć za mlade buntovnice“, Elene Favilli i Francesce Cavallo, 100 pripovijedaka o izuzetnim ženama.

 

Naši su  gosti u razredu  samostalno odabrali osobu  koju su predstavili na način da su pročitali zanimljivosti o toj osobi, a nakon kratke diskusije iznijeli su još neke podatke koje su samostalno istražili. Projekt je započela učenica Petra Pustaj Šimić, ujedno i vlasnica knjige, koja nam je predstavila znanstvenicu Mariu Curie – prvu ženu koja je dobila Nobelovu nagradu i to čak dva puta.

 

Projekt su provele:

*knjižničarka Jelena Matučec – FRIDA KAHLO, slikarica

*pedagoginja Dubravka Vulić – HIPATIJA, grčka filozofkinja i matematičarka

*psihologinja Anja Rajčević  -HATŠEPSUT, egipatska kraljica

*prof. tjelesne kulture Andrea Tvorek Prlenda – VILMA RUDOLPH, atletičarka i olimpijska pobjednica

*edukacijska rehabilitatorica Ena Šifner Vukomanović – MARIA MONTESORRI, talijanska pedagoginja i liječnica

*kuharica Štefica Bezuh – JULIA CHILD, francuska kuharica (iako nije francuska kuharica, naša nas je kuharica Štefica počastila kolačima koje je sama izradila)

*učiteljica Rinka Grujičić – MALALA, pakistanska aktivistica

 

Za sve vas, koje smo zainteresirali, imamo dobru vijest. Naša je knjižničarka nabavila ovu knjigu za školsku knjižnicu, a izdan je i nastavak pod naslovom „Priče za laku noć mlade buntovnice 2“ koji također možete naći na policama školske knjižnice.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Comments are closed